Pages

Saturday, July 19, 2014


 
გაკვეთილის  თემა :  The Seven Wonders of The World   
 მასწ.  დ ხიდურელი       
 
გაკვეთილის  თემა :  The Seven Wonders of The World   
 მასწ.  დ ხიდურელი                                           
მოსწავლეთა პროფილი    3 საფ.12 კლასი  განსაკუთრებული საჭიროების                                                                                                               
                                                                 მქონე  მოსწავლე არ არის             
                                                         
გაკვეთილის  მნიშვნელობა /აქტუალობა :    მოსწავლე ეცნობა  მსოფლიოს  ძველ და ახალ  უდიდეს საოცრებებს უცხო ენაზე  -ისტორიიდან მიღებული ცოდნა  ინტერესს იწვევს მათში
გაკვეთილის მიზნები და შედეგები :    მოსწავლეს ჩამოუყალიბდეს  ზეპირმეტყველების  უნარი  შეძლოს დამოუკიდებელი აზროვნება , სხვადასხვა  სასწავლო  რესურსების  მიზნობრივად გამოყენება  განუვითარდეს მოსმენის ,კითხვის  ,წერის  და საუბრის  უნარები (მიზნები)
მოსწავლეს ჩამოუყალიბდება ზეპირმეტყველების უნარი  , შეეძლება დამოუკიდებელი აზროვნება  გამოიყენებს  სხვადასხვა სასწავლო რესურსს , განუვითარდება  მოსმენის ,კითხვის, წერის და საუბრის უნარები (შედეგი) 
უცხ.VI  1..მოსწავლე იყენებს  მასწ. მითითებებს სავარჯიშოების ინსტრუქციებს 
შედეგი  თვალსაჩინოა ,როდესაც  მოსწ.  ასრულებს მითითებულ სავარჯიშოებს
უცხ.VI.11.მოსწ. იყენებს  კითხვის სტრატეგიებს
შედეგი თვალსაჩინოა როდესაც მოსწ დამოუკიდებლად  ამოიცნობს  უცხო სოტყვებს  კონტექსტის  დახმარებით
უცხ. VI.14. მოსწ. აქტიურადაა ჩაბმული  სასწ. პროცესში
შედეგი თვალსაჩინოა  როდესაც მოსწ. ხალისით მონაწილეობს  აქტივობებში  აკეთებს თვით შეფასებას  და ცდილობს  ზოგიეთი ნაკლის  გამოსწორებაზე  ეძებს გზებს  როგორ  დაიმახსოვროს ხალი სიტყვები  აღნიშნავს  საკუთარ და სხვის შეცდომებს
უცხ.VI 15 მოსწ.იყენებს  არსებულ რესურსებს  და ქმნის ახალს
შედეგი თვალსაჩინოა  როდესაც მოსწ. იყენებს  სახელმძღვანელოს , ლექსიკონს და და ქმნის ახალ  slide show -ს  ბარათს  
წინარე ცოდნა:   მოსწავლეებმა  ზოგადად  იციან მსოფლიოს 7 სოცრების შესახებ  ფლობენ ლექსიკურ მარაგს   
 შეფასების  საგანი და პროცედურები  შეფასება მოხდება  კითხვების  საშუალებით, წერითი სავარჯიშოებით დისკუსიით-ახალი ლექსიკური მარაგის გამოყენებით მოსასმენი  სავაჯიშოებით, ჩართულობით   შეფასების ტიპი  განმავითარებელი   და განმსაზღვრელი
სასწავლო მასალა და ტექნიკური  რესურსები   სასწ.მასალა-სახელმძღვანელო, ინტერნეტში მოძიებული ინფორმაცია 
ტექნიკური რესურსი- კომპიუტერი ( მოსასმენი სავარჯიშოებისთვის , slide sh.)
გაკვეთილის მსვლელობა საკლსო მენეჯმენტი
1.    კითხვა კლასს  what do you know about the seven wonders ? 5წთ
2.      გამოწვევის მიზნით ისმენენ ინფორმაციას და უყურებენ  slide sh. 10წთ
3.      დამოუკიდებლად კითხულობენ და  ეცნობიან ტექსტს  და უცხო სიტყვებს 15წთ
4.    ტექსტის წაკითხვის შემდეგ იმართება დისკუსია  ახალი სიტყვების გამოყენებით   და სრულდება სავარჯიშოები (წერითი და მოსასმენი)10წთ
5.      შეფასება ინდივიდუალური და საშინაო დავალება - მოიპოვონ ინფორმაცია  თანამედროვე  საოცრებების  შესახებ და გააკეთონ  slide show 5წთ                                     
მოსწავლეთა პროფილი    3 საფ.12 კლასი  განსაკუთრებული საჭიროების                                                                                                               
                                                                 მქონე  მოსწავლე არ არის             
                                                         
გაკვეთილის  მნიშვნელობა /აქტუალობა :    მოსწავლე ეცნობა  მსოფლიოს  ძველ და ახალ  უდიდეს საოცრებებს უცხო ენაზე  -ისტორიიდან მიღებული ცოდნა  ინტერესს იწვევს მათში
გაკვეთილის მიზნები და შედეგები :    მოსწავლეს ჩამოუყალიბდეს  ზეპირმეტყველების  უნარი  შეძლოს დამოუკიდებელი აზროვნება , სხვადასხვა  სასწავლო  რესურსების  მიზნობრივად გამოყენება  განუვითარდეს მოსმენის ,კითხვის  ,წერის  და საუბრის  უნარები (მიზნები)
მოსწავლეს ჩამოუყალიბდება ზეპირმეტყველების უნარი  , შეეძლება დამოუკიდებელი აზროვნება  გამოიყენებს  სხვადასხვა სასწავლო რესურსს , განუვითარდება  მოსმენის ,კითხვის, წერის და საუბრის უნარები (შედეგი) 
უცხ.VI  1..მოსწავლე იყენებს  მასწ. მითითებებს სავარჯიშოების ინსტრუქციებს 
შედეგი  თვალსაჩინოა ,როდესაც  მოსწ.  ასრულებს მითითებულ სავარჯიშოებს
უცხ.VI.11.მოსწ. იყენებს  კითხვის სტრატეგიებს
შედეგი თვალსაჩინოა როდესაც მოსწ დამოუკიდებლად  ამოიცნობს  უცხო სოტყვებს  კონტექსტის  დახმარებით
უცხ. VI.14. მოსწ. აქტიურადაა ჩაბმული  სასწ. პროცესში
შედეგი თვალსაჩინოა  როდესაც მოსწ. ხალისით მონაწილეობს  აქტივობებში  აკეთებს თვით შეფასებას  და ცდილობს  ზოგიეთი ნაკლის  გამოსწორებაზე  ეძებს გზებს  როგორ  დაიმახსოვროს ხალი სიტყვები  აღნიშნავს  საკუთარ და სხვის შეცდომებს
უცხ.VI 15 მოსწ.იყენებს  არსებულ რესურსებს  და ქმნის ახალს
შედეგი თვალსაჩინოა  როდესაც მოსწ. იყენებს  სახელმძღვანელოს , ლექსიკონს და და ქმნის ახალ  slide show -ს  ბარათს  
წინარე ცოდნა:   მოსწავლეებმა  ზოგადად  იციან მსოფლიოს 7 სოცრების შესახებ  ფლობენ ლექსიკურ მარაგს   
 შეფასების  საგანი და პროცედურები  შეფასება მოხდება  კითხვების  საშუალებით, წერითი სავარჯიშოებით დისკუსიით-ახალი ლექსიკური მარაგის გამოყენებით მოსასმენი  სავაჯიშოებით, ჩართულობით   შეფასების ტიპი  განმავითარებელი   და განმსაზღვრელი
სასწავლო მასალა და ტექნიკური  რესურსები   სასწ.მასალა-სახელმძღვანელო, ინტერნეტში მოძიებული ინფორმაცია 
ტექნიკური რესურსი- კომპიუტერი ( მოსასმენი სავარჯიშოებისთვის , slide sh.)
გაკვეთილის მსვლელობა საკლსო მენეჯმენტი
1.    კითხვა კლასს  what do you know about the seven wonders ? 5წთ
2.      გამოწვევის მიზნით ისმენენ ინფორმაციას და უყურებენ  slide sh. 10წთ
3.      დამოუკიდებლად კითხულობენ და  ეცნობიან ტექსტს  და უცხო სიტყვებს 15წთ
4.    ტექსტის წაკითხვის შემდეგ იმართება დისკუსია  ახალი სიტყვების გამოყენებით   და სრულდება სავარჯიშოები (წერითი და მოსასმენი)10წთ

5.      შეფასება ინდივიდუალური და საშინაო დავალება - მოიპოვონ ინფორმაცია  თანამედროვე  საოცრებების  შესახებ და გააკეთონ  slide show 5წთ

No comments:

Post a Comment